Tiibeti Meditsiini Keskus
 

 

 
Tiibeti Meditsiini Keskus Men Ling Maakeskus
       
   

 

Men Ling -- täiusliku tasakaalu ja vägivallatu meele maa
Tiibet pole ainult Himaalaja kõrgmäestik, hõre õhk ja alpiniitudel väikeste nomaadijurtade kõrval vaikselt rohtu söövad jakid.
Tiibet on samavõrra ka kaastundest, isetusest ja armastavast heldusest kantud vaimsus. Kannatuste põhjusi vältiv ning teisi mitte kahjustada püüdev eluviis. Meelelise rahu ja puhtuse poole pürgiv teekond. Tiibeti maakeskus Men Ling jagab Sulle just seda sisemist, Tiibeti budistlikust kultuurist välja kasvanud hingust ja olu.
Siinse koha patroon on tiibetlasest arst, joogi ja vaimne õpetaja dr. Nida Chenagtsang. Tema poolt meie keskusele antud nimi “Men Ling” on tiibeti keelest tõlgituna “meditsiini maa”. See ei tähenda ainult ravimtaimede ning arstlike võtetega haigete tohterdamise kantsi, vaid ka piirkonda, kus on ideaalsed tingimused saavutamaks ülim tasakaal läbi õige toitumise, eluviisi ning haiguste juuri murdvate vaimsete praktikate.
Taotlemata luua siia rabadest ääristatud Eestimaa kõige tasasemale maalapile autentset Tiibeti nomaadilikku küla, anname teile võimaluse saada osa just sellest tabamatust “Men Ling-meditsiinimaa” täiusliku tasakaalu keskkonnast. Olgu siis läbi jooga- või kunstilaagri, erakluses veedetud ritriidi, heast vaimsest keskkonnast innustust saava koolituse ja seminari või rahulikku olmet hindava tähtpäeva tähistamise. Teretulemast Men Lingi Jõõpres!

Meist

Men Ling asub Pärnumaal, Jõõpres. Pärnust vaid 15 kilomeetri ning Pärnu lahe ilusaimast rannast Valgerannast 10 kilomeetri kaugusel.
Siinse elu tuiksooneks on peamaja 55 ruutmeetri suuruse saali, köögi- ja puhkeruumiga ning juba varakevadest päikeseliselt õdusat olemist võimaldava majaesise verandaga. Lisaks kaks dušinurgaga tualettruumi. Peamaja teisel korrusel on kolm tuba koos ühise vannitoaga majutuseks (toad vastavalt 6, 5 ja 2 voodiga). Eraldi majutust pakub kõrvalhoones asuv nelja voodikohaga suvetuba Ladakh.
Suvine elu avardub peamaja kõrval asuvasse avarasse välikööki, kus katuse all saavad mõnusat äraolemist nautida kuni 40 inimest.
Men Lingi lõunapoolusel asub Tiibeti traditsioonilise meditsiini õpetuse kaitsjate tempel Gon Khang. See müstilisi jumalusi ja budasid kujutavate tankadega ning altarikapiga sisustatud ruum on ideaalne individuaalsete vaimsete praktikate, ritriitide tegemiseks koos samas keskkonnas ööbimisega.

Kontakt

Tiibeti maakeskus Men Ling
Silva ja Kaido Soobik
Viki talu
Jõõpre küla, Audru vald
PärnumaaFB: Tiibeti Meditsiini Keskus Men Ling
silva@tibetmed.ee, kaido.soobik@gmail.com
Telefonid: +3725166646
+3725077900

OÜ Menmo
Liiva 20B, Pärnu
Reg. Nr 11525680

Leia meid siit...     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
       
       
     
 
     
     
       
       
       
       
       
       
       
       
       
     
 

 

 


© TMK 2006