SORIG

 

TIIBETI KULTUUR JA MEN TSE KHANGI AJALUGU.

Tiibeti meditsiinisüsteem on üks maailma vanimaid teadaolevaid meditsiinisüsteeme.
MEN TSE KHANG (MTK) keskus on rajatud 17. sajandil arendamaks ja uurimaks tiibeti meditsiini. Tänapäeval jätkab keskus Tiibetis ja Indias Men Tse Khangi nime all (Tiibeti Meditsiini ja Astroloogia Instituut.)

MTK. on heategevuslik kultuuriline ja hariduslik institutsioon, mis funktsioneerib Tema Pühadus dalai-laama juhtimisel ja toetusel. Tänaseks päevaks on instituut arenenud maailma juhtivamaks institutsiooniks tiibeti meditsiini ja astroloogia õppimisel ja edendamisel, pidades seminare ja konverentse. Instituudis on ravimtaimede uurimise, farmaatsia ja kliinilise uurimise osakond.
MTK`i peamine eesmärk on toota meditsiinilisi ja kehahooldus-vahendeid, mis baseeruvad tiibeti meditsiini ja astroloogia traditsioonidel ning filosoofial - et inimene peaks elama kooskõlas loodusega.

Müügist laekuv sissetulek läheb fondi, mis toetab kultuuri, haridust ja heategevust. Säilitades meditsiini- ja astroloogiateaduse iidset süsteemi, on see Tiibeti kultuuri aluseks.


TIIBETI MEDITSIIN JA SORIG

Tiibeti meditsiin kasutab selliseid iidseid ravivõtteid nagu tiibeti õllest üle jääva odrapaksu peale panek paistetuse maha võtmiseks või näiteks sulatatud või kasutamine verejooksu peatamiseks.
Analoogilised ravivõtted on järkjärgult pannud aluse tiibeti meditsiini raviteadusele.

SORIG, mis on tiibeti taimsete toodete kaubamärgi nimetus, tähendab tõlkes ravimise teadus.
Traditsiooniline tiibeti meditsiin on terviklik süsteem, mis lähtub meele, keha ja vaimu omavahelisest seosest ja nende seosest väliskeskkonnaga. Keha kolme peamise energia tasakaalustatud olek on terve keha ja meele aluseks. Kui need energiad on tasakaalust väljas on meie keha ja nahk ebaterved.

Need naturaalsed tooted on valmistatud suure hoole ja respektiga looduse vastu. Taimed on pärit ühest maailma puhtamast ja kõige loomulikumast keskkonnast. Tiibet on teada kui "Maailma katus" olles kõrgeim ala maakeral kus taimed kasvavad 3000 m kõrgusel merepinnast.
Erakordselt puhas õhk, saastamata pinnas ja puhas vesi kasvatavad kõrgekvaliteedilise saaduse. Taimi korjatakse käsitsi tiibeti meditsiini asjatundjate poolt, kes on vastavalt koolitatud ning teavad kuidas ja millal taimi korjata.

Sorigi toodete koostisse ei kuulu loomse päritoluga aineid ja neid ei ole loomadel testitud. Iga uus toode on põhjalikult läbi uuritud ühendamaks moodsa meditsiini, tiibeti traditsiooni ja naturaalsed koostisained. Tiibeti asjatundjad konsulteerivad pidevalt töö käigus, et hinnata koostisosade kvaliteeti ja tagada tarbija maksimaalne turvalisus.
Valmistusjuhendid on väga vanad ja baseeruvad Tiibeti farmakoloogial. Ravimid valmistatakse väljavalitud ja puhtast toorainest kõrgelt kvalifitseeritud tiibeti farmatseudi hoolsa järelvalve all.

 

TIIBETI MEDITSIIN: NAHA JA KEHA HOOLDUS.

Üle 2500 aasta on tiibetlased hoidnud oma Himaalaja maailmas salajas naturaalsete tervise ja ilu ravimite retsepte.
Tiibeti meditsiin seletab, et naha hooldus ei hõlma ainult väliseid kreeme ja õlisid, vaid ka hoolikat dieeti, elustiili ja keskkonda. Tervislik toitumine, puhkus ja lõdvestus ning positiivne meelelaad on eluliselt tähtsad meie kehale ja nahale. Psühholoogiline aspekt on sama tähtis, kui füsioloogiline, mistõttu on Sorigi ilutooted kuulsad, propageerides üldist sisemist ja välimist heaolu. Nahk on meie keha suurim organ ja tiibeti meditsiin nimetab nahka kõige tundlikumaks organiks. Kui keha kolm peamist energiat on tasakaalust väljas, muutub nahk kuivaks ja kestendavaks, mis hooldamatuse korral muutub karedaks, lõhenenuks, mõnikord valulikuks ja ärrituvaks.
Need tervise ja ilu tooted parandavad naha tekstuuri ja aitavad taastada ja kaitsta päikesest kahjustatud ja kortsus nahka. Aeglustavad enneaegset vananemist, muutes naha elastseks ja nooruslikuks.

 

 


TMK 2006