Refleksoloogia

MIS ON REFLEKSOLOOGIA?

Refleksoloogia on täiendmeditsiini haru, mis põhineb kehal
asuvate organipeegelduste töötlemisel. Piltlikult öeldes on kogu inimese organism jalatalda kokku pressitud. Talla alla olevad tsoonid annavad teavet organi seisundi kohta ja neid tsoone mõjutades saab aidata mitmete haiguste puhul. Sarnaselt on refleksoloogilisi tsoone veel kõrvalestal, säärel, reiel – kogu kehal.

Refleksoloogia kui raviviis on väga vana, sellega on tegeldud juba 5 000 aastat. Algul Egiptuses, see järel Põhja- Ameerikas indiaanlaste juures. Tänapäevane refleksoloogia kujutab endast vanade traditsioonide kasutuselevõttu ja edasiarendust, millega tegi 1920-ndatel algust USA nina-, kurgu- ja kõrvaarst dr. William Fitsgerald.
Põhjamaades on refleksoloogiast kujunenud väga populaarne teraapiameetod.

KUIDAS TOIMIB?

Inimese organism on tark – ta peegeldab kõikvõimalikud kõrvalkalded organismi normaalsest talitlusest refleksoloogilistesse tsoonidesse. Refleksoloog kasutab tsoonide mõjutamiseks sõrmi ja spetsiaalseid pulki. Sõrme surve all olevad valusad kohad viitavad sellele, et organ või kehapiirkond on tasakaalust väljas. Tsoonide töötlemisega antakse organile signaal end tasakaalu viia. Teraapiaga stimuleeritakse keha enda probleeme ise kõrvaldama.

Ravikuuri pikkus sõltub sellest, kui pikaajaline ja tõsine vaevus inimesel on. Mida pikem on aeg haiguse tekkimise ja teraapia alustamise vahel, seda rohkem aega ja kannatust tuleb varuda püsivate tulemuste saavutamiseks. Kõige tavalisem esmase kuuri pikkus on 7-8 korda. Lisaks tuleb patsiendil tihtipeale korrektuure teha oma toidusedelis ja eluviisides. Ka siin saab terapeut nõuga abiks olla.

MILLE PUHUL AITAB?

Refleksoloogia sobib alates imikueast kuni vanurieani ja abi võib olla väga erinevate vaevuste puhul: mõjule alluvad nii igapäevane nohu kui ka mitmesugused kroonilised haigused. Häid tulemusi on saadud ainevahetus- ja seedimisprobleemide puhul, selja-, kaela ja jäsemete piirkonna vaevuste, hormonaalsete häirete, hingamisteede haiguste, nahaprobleemide, migreeni ja stressi puhul. Samuti on teraapiast abi saadud laste arengu- ja käitumishäirete puhul. Spetsiaalne refleksoloogiline lähenemine on välja töötatud imikute koolikuvalude leevendamiseks, mis beebidele väga meeldib ning nende vaevad juba mõne teraapia möödudes minema pühib.

KELLELE EI SOBI?

Refleksoloogia ei sobi neile, kellel on elutähtsates organites tehisosasid, nt südamesse paigaldatud stimulaator, ettevaatlik tuleb olla liigeseproteeside jms puhul. Refleksoloogiat ei tehta tavaliselt vähihaigetele, raskete psüühikahäiretega inimestele, patsientidele, kellele on viimase 3 kuu jooksul tehtud vereülekanne, ning terviseriskiga rasedatele.

 

 


© TMK 2006