Miks?

Paljudes vanades traditsioonides ei sõltunud arsti maine kuigivõrd sellest kui edukalt ta tõbiseid tohterdas. Tähendusrikkamaks peeti seda kui palju tema piirkonnas haigeid üldse oli. Õigemini, kui vähe tal neid oli. Või ütleme siis nii, et arsti läbikukkumiseks võis pidada hetke, kui tema patsient haigestus. Arsti töö inimese kehalise tasakaalu säilitamisel ja haiguste ennetamisel oli seega nõrgaks osutunud.

Meie maailmas siin ja praegu tiirleb meditsiinisüsteem valdavalt diagnoosi ümber. Alguses diagnoosi panemise ning hiljem selle ravimise eesmärgiga. Pole kahtlustki, et kaasaegse teaduse, tehnika ning farmaatsiaalaste saavutuste abiga ollakse konkreetsete haiguste käsitlemisel võrreldes meie esivanemate võimalustega märkimisväärselt tulemusrikkamad.

Ühte jalga on aga lonkama hakanud käsitlus inimesest kui tervikust ning tema kõikide elementide tasakaalustatuse vajadusest. Ühte haigust ravides unustatakse mida selle vastu suunatud turmtuli keha teistele osadele tähendab ja miks haigus üldse tuli.

Tihtipeale tuleb inimestel ette olukordi, kus enesetunne ei ole kiita, kaebusi tekitavad mitmesugused valud või on kaduma läinud harjumuspärane jõud igapäevatoimetustega hakkama saamiseks. Arsti uuringud ei tõesta aga ühtegi konkreetset haigust. Terveks tunnistatu jääb oma kaebustega üksi. Abi otsivad ka need, kes tohtrite toel on haigusest õnnelikult pääsenud, kuid haiguse või selle ravi kõrvalmõjudest taastumine vajab rohkem jõudu ja teadmisi kui endal varuks.

Sellistes olukordades on mõistlik pöörduda täiendmeditsiini esindajate poole, milleks traditsiooniline tiibeti meditsiin ja refleksoloogia teiste kõrval kahtlemata on. Sportlikud ja tervislike eluviisidega inimesed saavad teraapiaid ning lisainfot oma hea enesetunde säilitamiseks. Määratlemata kaebustega hädalistel aitame oma meetoditega saada probleemide põhjuste jälile ning neid leevendada.

Haiged või vanad tõved üle elanud abivajajad aitame tasakaalu ja hädadest vabanemise teele. Uutel haigustel takistame tulla. See on Men Lingi eesmärk miks tegutseda ja miks siia tulla. 

 

 

 

 


© TMK2006